Záróvizsga és szigorlat
Záróvizsga információk andragógia BA szakon abszolváltak számára
Záróvizsgára jelentkezés a Neptunban. A késedelmes záróvizsga jelentkezés illetékköteles. Bővebb információk...
A záróvizsga tervezett időpontja a 2022/23. tanév II. (tavaszi) félévében: 2023. június 19-23., 9:00 órai kezdettel (A hallgatói beosztást a Tanulmányi Hivatal a honlapján teszi közzé.)
Andragógia BA záróvizsga tételsor
Az andragógia BA záróvizsga két részből áll:
- Az első rész a szakdolgozat megvédése: 10 perces, 10 diából álló prezentáció (egyéb formai követelmény a diasorra vonatkozóan nincs), amelyben a hallgató bemutatja a szakdolgozatát, válaszol az írásban kapott bírálati kérdésekre, reflektál a bizottság által megfogalmazott kérdésekre.A védés prezentációt a hallgató elektronikus adathordozón hozza magával a záróvizsgára, annak kezdete előtt a teremben a prezentáláshoz kihelyezett laptop Asztalára lementi, hogy a védés kezdetén a fájl gyorsan, egyszerűen megnyitható legyen.
- A záróvizsga második része az alábbi tételsorból húzott tétel kifejtése. A felelet célja, hogy a bizottság meggyőződjön arról, hogy a hallgató képes átlátni a közösségszervezés és a képzés humánfejlesztés szakirányának főbb kérdéseit, integrálni a megszerzett ismereteket.
Tájékoztató:
A tanulmányaikat a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény (Ftv. 60 § (4) pontja) alapján (azaz 2006.09.01. és 2012.08.31. között) megkezdő hallgatók
- tanulmányaikat változatlan szakmai követelmények és vizsgarend keretében, változatlan oklevél kiadásával, bizonyítvány kiállításával befejezhetik;
- a záróvizsga letétele határidő nélküli, de a végbizonyítvány kiállításától számított 7. év elteltével az Egyetem feltételhez kötheti*.
A tanulmányaikat a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (Nftv.) alapján (azaz 2012.09.01-től) megkezdő hallgatók
- a hallgatói jogviszony megszűnését követő 2 éven belül bármelyik vizsgaidőszakban, az érvényes képzési követelmények szerint letehetik a záróvizsgát;
- az Egyetem a záróvizsga letételét az abszolutórium kiállításától számított második év eltelte után feltételhez kötheti*;
- a hallgatói jogviszony megszűnését követő 5.év eltelte után záróvizsga nem tehető.
*feltétel: A záróvizsgázó szóbeli felelete a jelen honlapon elérhető, hatályos tételsor alapján történik.
Az andragógia szigorlat két részből áll:
1. része írásbeli teszt (művelődéstörténeti, andragógiatörténet) és sikeres teljesítés esetén
2. része: szóbeli vizsga (tételek alapján).
A szigorlat ideje a 2015-től hatályos tanterv szerint a 4. félév (ANDB-795 tanegység-kód nappali munkarendben, ANDB-786L tanegység-kód levelező munkarendben). A sikeres szigorlat letétele feltétele a szakirány választásának.
A szigorlatra vonatkozó főbb előírások a Hallgatói Követelményrendszer szerint (HKR 68. §)
- A szigorlat (és a jogászképzésben az alapvizsga) az adott szakmai területeken az átfogó ismeretek megszerzését igazoló, egyetlen jeggyel osztályozott, egy vizsgakurzusként meghirdetett vizsga. Értékelése ötfokozatú.
- Szigorlati vizsga kizárólag szóbeli, illetve „A” vagy „B” típusú kombinált vizsga lehet. A szóbeli szigorlatot – az Állam- és Jogtudományi Kar kivételével – egyetlen napon kell megtartani. Kombinált vizsga esetén az írásbeli és szóbeli részvizsga csak ugyanarra a vizsgaidőszakra tűzhető ki.
- A szigorlati követelményeket a kurzusfelvételi időszak végéig közzé kell tenni, és az adott képzési időszakban nem lehet megváltoztatni.
- A szigorlat szóbeli részét legalább kéttagú bizottság előtt kell letenni. A dékán eltérő rendelkezése hiányában a bizottság legalább egy tagja egyetemi/főiskolai tanár vagy docens.(5) Ha a bizottság kéttagú, akkor a bizottság valamely tagjának ideiglenes távolléte esetén a vizsgát fel kell függeszteni. A szigorlati bizottság valamely tagjának távolléte esetén a szigorlatot megtartani nem lehet.
(6) A kombinált vizsgák esetében az utóvizsga típusát a képzési terv határozza meg
„A” vagy „B” típusú kombinált vizsga (HKR 67. §)
(4) A „B” típusú vizsga esetében az írásbeli rész megelőzi a szóbeli részt. Az írásbeli rész sikertelensége esetében a szóbeli vizsgán nem lehet részt venni; a sikertelen írásbeli rész egyszer javítható. Sikertelen szóbeli rész esetén a szóbeli részt kell javítani.